Kas jauns lāzerepilācijā?

Kad nepieciešams uz visiem laikiem iznīcināt ķermeņa apmatojumu, palīdzēt var vienīgi lāzertehnoloģijas. Taču procedūru kursa laikā visbiežāk pienāk brīdis, kad atlikušie matiņi kļuvuši tik smalki, ka lāzers tos vairs „neatpazīst” un tie paliek neiznīcināti. Kad nepieciešams uz visiem laikiem iznīcināt ķermeņa apmatojumu, palīdzēt var vienīgi lāzertehnoloģijas. Taču procedūru kursa laikā visbiežāk pienāk brīdis, kad atlikušie matiņi kļuvuši tik smalki, ka lāzers tos vairs „neatpazīst” un tie paliek neiznīcināti.

Skaistumkopšanas klīnikās pieejamas dažādas lāzerepilācijas iekārtas, taču jāzina, ka ne visas ir vienlīdz efektīvas. Zelta standarts ir diodes lāzeri, jo tie nodrošina ideālo lāzera stara dziļumu – 810 nanometrus. Taču tas ir tikai viens no nepieciešamajiem efektīvas lāzeriekārtas parametriem. Ļoti būtiska ir arī jauda. Praksē pierādījies, ka nelielas un vidējas jaudas lāzeriekārtas (900 – 2000 W) iznīcina tumšos un rupjos matiņus, taču tām nav pa spēkam tikt galā ar smalkajiem un gaišajiem, tie paliek ādā un turpina augt. Tas tādēļ, ka lāzera stara galvenais mērķis ir matiņos esošais melanīns jeb pigments – jo matiņš tumšāks un rupjāks, jo lāzera stars labāk to atpazīst un iznīcina.

Šodien ir klīniski pierādīts – lai lāzera stars matiņu iznīcinātu pilnībā, lāzera impulsa iedarbības laikam ir jābūt īsākam par tā saucamo matiņa termorelaksāciju laiku. Termorelaksācijas laiks ir konstants parametrs, cik ātri melanīns, kas atrodas matā, saņēmis lāzera impulsu, atdziest. Biezākiem, tumšākiem matiņiem tās ir ap 100 milisekundēm, smalkākiem 10 milisekundes vai pat mazāk. Šo faktoru – kad lāzera impulsa laiks ir īsāks nekā mata termorelaksācijas laiks – var panākt vienīgi ar augstas jaudas lāzeriekārtu. Viens no pašiem jaudīgākajiem jaunākās paaudzes lāzeriem pasaulē, Primelase HR ar jaudu 4800 W, nu pieejams arī pie mums. Tam ir ne tikai ievērojami augstāka jauda, bet arī ir dubulta dzesēšanas sistēma un īpašs elements, kas ādā nepārtraukti uztur plus 5 grādu temperatūru, tāpēc procedūra ir mazsāpīga. Lielāka izmēra kristāla aplikators nodrošina, ka tiek nosegts lielāks ādas laukums, tādēļ procedūru iespējams veikt ievērojami īsākā laikā, piemēram, kājas visā garumā var apstrādāt 10 līdz 20 minūtēs.